Как должны платить зарплату учителю?

Имя: 
тетяна
Я працюю вчителем, основна моя спеціальність вихователь ГПД ІІ категорії, в цьому навчальному році мені дали класне керівництво й оплачуюють його по спеціалісту, а не по ІІ категорії, сказали що так має бути. Якщо щось невлаштовує приносьте докази, які саме - невідомо. Так відповідь надав відділ освіти. Що мені робити? Куди звернутися?

Комментарии

Здравствуйте, Татьяна

Класний керівник — це не посада педагогічного працівника. Класне керівництво – це додаткове виконання обов’язків працівником поза межами функціональних обов’язків за своєю основною посадою.

Згідно з пп. 2.1 п.1 Положення обов’язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров’я якого дозволяє виконувати ці обов’язки.

Виконання обов’язків з класного керівництва, яке зумовлене підвищеними вимогами навчально-виховного процесу до педагогічних працівників, передбачає додаткове навантаження на них поза функціональними обов’язками за їх основною посадою, тому, враховуючи таке додаткове навантаження на таких працівників, їм провадиться додаткова оплата за виконання вищезазначених обов’язків.
Здійснення такої додаткової оплати передбачено Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Так, згідно з п.36 Інструкції № 102 вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво:
у підготовчих* та I-IV класах – в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати;
у V-XI (XII) класах (в тому числі при виправно та виховно-трудових установах та спеціальних професійно-технічних училищах) – в розмірі 25 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу);
у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, крім вечірніх (змінних) професійно-технічних навчальних закладів (відділень, груп) і професійно-технічних навчальних закладів при виправно-трудових установах Міністерства внутрішніх справ, – в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу).
Постанова Кабміну від 14.02.2018 р. № 72
Додаткова оплата за класне керівництво не залежить від обсягу педагогічного навантаження педагогічного працівника. Вона встановлюється відповідно до тарифної ставки (посадового окладу) педагогічного працівника. При цьому, якщо педагогічний працівник має право на підвищення посадового окладу (тарифної ставки), розмір доплати за класне керівництво розраховують виходячи з окладу з підвищеннями (п. 34 Інструкції № 102).

Пояснюється це тим, що ні Інструкцією № 102, ні будь-яким іншим нормативно – правовим актом з оплати праці педагогічних працівників не передбачено встановлення розміру вищезазначеної доплати в залежності від обсягу навчального навантаження педагогічного працівника.
Відповідно до Інструкції про порядок оплати праці працівників освіти, додаткова оплата вчителям за класне керівництво визначена у таких розмірах до ставки (окладу): 1–4-ті класи — 20%, а в 5–11(12)-ті класи — 25%.

Якщо у класі (зокрема й класі-комплекті) до 12-ти учнів, то оплата класного керівництва удвічі менша.
Приклад обчислення розміру доплати за класне керівництво: Класним керівником 5-го класу призначено вчителя, ставка заробітної плати якого відповідає другій категорі і відповідно 12-му тарифному розряду за ЄТС, тобто 3570 грн (1684 грн × 2,12). У класі станом на 1 вересня 2017 року — 10 осіб. Отже, доплата до ставки за класне керівництво: 3570 грн × 25% × 50% = 446,26 грн.

Добавить комментарий